Žluté šátky

Oznamujeme, že od úterý 11.3.2020 budou v prodeji žluté šátky. Pejsci označení tímto šátkem mají nějaký problém a je dobré se jim raději vyhnout. žlutý šátek slouží jako symbol ochrany pro pejska takto označeného. Pro naše členy I pes je město Zlín! budou za cenu 199 Kč, pro nečleny za 250 Kč k dispozici na vybraných prodejních místech. Více informací v úterý 11.3.2020 zde a na fb. Ostatním zájemcům budeme prodávat za cenu 250 Kč. Výtěžek z prodeje bude věnován na další osvětové činnosti naší občanské aktivity I pes je město Zlín!

Petice

Po poradě s našimi právníky jsme dospěli k závěrům, které uvádíme v naší petici, pokud s ní souhlasíte a chcete více, než to, co zatím radnice jen slíbila a nic nedala písemně, navštivte naše kontaktní místa a petici prosím podepište. Budeme ji potřebovat k dalším krokům, které chystáme v rámci zlepšení našich vyhláškou omezujících podmínek pro volný pohyb se psy ve Zlíně.

Podepsat mohou všichni, kdo s vyhláškou nesouhlasí, kdo Zlín jen navštěvují, nebo jím projíždějí. Všem předem děkujeme.

Zde seznam míst, kde bude od 6.2.2020 petice k dispozici:

GACinema Zlaté Jablko, nám. Míru na pokladnách

Fajn krmiva, Sokolská 557, 760 01 Zlín

Fajn krmiva areál Svit Zlín, Gahurova 4467, 760 01 Zlín (https://www.fajnkrmiva.cz/KONTAKTY-a2_0.htm)

Domácí bistro Kudlov (https://m.facebook.com/bistrokudlov/). – podpis možný pouze sobota + neděle

Zooshop U Nelinky (https://www.facebook.com/ZooshopUNelinkyZlinJizniSvahy/)

Bůrger, Školní 3362, provozní doba:po – so 11 – 22, ne 11 – 20

Prodejna Hudysport, Vodní 453

Chovatelské potřeby U zvířátek- areál SVIT, OD 13 – https://www.uzviratek.cz

Zelenáčova Šopa, Dlouhá 111, Zlín

Sklep 33, Tř. Tomáše Bati 190, Zlín 76001

hostinec Horni Malenovice, J. Stasi 157, 76302 Zlin 4

Petice k nahlénutí zde

Na účet zlínského útulku byla vložena krásná suma 9 300 Kč

Celkem se vybralo 25 830 Kč, po odečtení nákladů za tisk nálepek a vizitek – 14 203 Kč a výrobu placek 2 334 Kč nám pro útulek zůstala výše zmíněná částka.

Moc děkujeme všem, kteří nákupem samolepky nebo placky přispěli

Žádost o koš na exkrementy

Od V. Pavlovové máme doporučení – sdělila nám, že pokud nám chybí koše a sáčky, máme jim nahlásit kde a oni je tam zajistí. PROSÍME TEDY VŠECHNY, komu kde koše na exkrementy chybí, napište dopis na odbor životního prostřední, vedoucí Vladimíra Pavlovová. V dopise uveďte místo, kde koše nejsou a tento dopis prosíme odneste na podatelnu MÚ Zlín, nechejte si jej orazit a kopii si odneste domů, tu pak vložte sem do skupiny jako fotku. Prosím, neposílejte mailem, ty oni nečtou, jak tvrdí, padá hodně věcí do spamu, také ne poštou, neplaťte poštovné a už vůbec ne telefonicky, to oni žádnou evidenci přeci nevedou, protože se řídí selským rozumem. Prosím, udělejte co nejdříve, klidně všichni už v pondělí, kdy zasedá RADA, která bude snad psát tiskovou zprávu a možná nám i odpoví na náš otevřený dopis, který má už týden po zákonné lhůtě, co se odpovědi týče. Jak jsme zde fotili pejsky, když jsme začínali s touto aktivitou, prosím můžete zde nyní vkládat fotky košů, které kde najdete, v jakém jsou stavu. Děkujeme.

Vzor žádosti zde

Jednání na radnici

Dnešní více jak 2 hodinové jednání na radnici nás utvrdilo o tom, že p. Divoký si přivlastňuje veškeré parky ve městě pro své potěšení a nehodlá to měnit. Z centrálního parku chce udělat druhý park Komenského, univerzitní park zonou odpočinku pro všechny občany vyjma těch se psy, totéž park u polikliniky. Na dotaz, zda můžeme na zahrádku u Pštrosa v Komenského parku zněla odpověď od právníka Nováka NE. Asistenční psy a canisterapeutické psy provést své páníčky parkem NE, na to, jak máme chodit se psem a dětmi do parku odpověď od B. Landsfelda – nechejte psa doma, nebo ho uvažte na zpevněnou komunikaci v dohledové vzdálenosti a děti nechejte hrát. Co se týče poplatků za psy a k čemu slouží? Zde odpověď: neevidují separátně náklady vynaložené ke vztahu k psům, nedokáží definovat kolik je stojí vysypávání a likvidace psích exkrementů (nemají koše, tak je to logickié) neví, kolik je stojí sečení psích louček, ale sečení na území města stojí město 4 mil Kč. Dále slouží na pokrytí nákladů na evidenci psů a výrobu známek, útulek. Rozhodně však ví, že náklady na služby pro psy převyšují výběr peněz. Otázka zní, jak to mohou vědět, když neví, viz výše…. Ze strany BL není vůle cokoliv měnit, co se týče průchodů parků, jejich užívání. Jediné, co jsou ochotni udělat je doplnit koše a dávat jednou za rok edukativní článek do Magazín města Zlína. Mimochodem v březnu začne výstavba biotopu na centrálním parku a tudíž od března se tato část stává staveništěm. Co se týče psaní peticí, nejsou povinni je zohledňovat dle slov BL, řídí se selským rozumem. Je zvyklý na vlny odporu a kritiky, tak mu petice podepsaná stovkami lidí nějak nevadí. Ze strany primátora Jiřího Korce vidíme snahu, nicméně politická vůle minimálně jedné koaliční strany zde není.